KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12757088
*
nr 1275 7088
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Stora Värtan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 18:10:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/9 18:15:29
1
100 kr
15/9 17:38:52
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stora värtan sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman
nr 1275 7088
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Stora Värtan, Stockholm. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm
Alfhild Kallstenius-Åhman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/9 18:15:29 | 1 | 100 kr |
| 15/9 17:38:52 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfhild Kallstenius-Ã…hman
Alfhild Kallstenius-Ã…hman, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.Läs mer om Alfhild Kallstenius-Ã…hman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stora värtan sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



